Tapk tikru keliautoju ir pasinerk į nuostabų, pritrenkiantį bei nepamirštamą atradimų ir nuotykių pasaulį Kretoje!!!

KELIOMS DIENOMS GERIAUSIA NUOMOTIS AUTOMOBILĮ?

Skaitykite daugiau...

 Čia norime pabrėžti, jog Kretai būdingas vienas labai ryškus bruožas: kuo daugiau skiriama dėmesio buitiniam – viešbutiniam poilsiui, tuo prastesni įspūdžiai parsivežami po atostogų. Tačiau, jei rinksitės aktyvų keliavimą po šią unikalią salą, labai tikėtina, jog Kreta taps pačiu įspūdingiausiu jūsų kelionių praktikoje lankytu regionu. Juk keliavimas po Kretą nebūtinai turi būti vien senamiesčių, archeologinių vietų ar muziejų lankymas (šių objektų saloje taip pat gausu). „Senųjų dievų saloje“ jūs taip pat rasite: 400 paplūdimių (kai kurie iš jų yra patys gražiausi Viduržemio jūros regione), 200 tarpeklių, tradicinius miestelius ir begales kaimų, išlaikiusių archaines tradicijas bei architektūrą. Čia vieni gražiausių Europos kelių, kalnų viršūnės ir dar daug daug kvapą gniaužiančių vietų. Pats teisingiausias sprendimas – turėti automobilį ir neribotą keliavimo galimybę visų atostogų metu bei būti nepriklausomais. Jei vis dėlto planuojate dalį atostogų paskirti viešbučiui, o į Kretą atvykstate savaitei, rekomenduojame keliauti bent 4-5 dienas.

KAIP NAUDOTIS ŠIAME TINKLAPYJE PATEIKTAIS MARŠRUTAIS?

Skaitykite daugiau...

 Bičiuli, ar keliauji į Kretą šiaip pabūti..? Jei vis dėlto planuoji sau ir savo mylimiesiems padovanoti nepamirštamas atostogas, nepakartojamus įspūdžius, šiltas emocijas ir pritrenkiančius nuotykius – mes su tavimi!

Labai šaunu, kuomet Kretos svečiai prieš atvykdami pirmąjį kartą, kruopščiai atlieka namų darbus ir pasidomi apie salos objektus bei maršrutus. Tačiau tai užima labai daug brangaus laiko. O ir gausa informacijos internete dažniausiai yra pateikta keliautojų, pabuvojusių saloje savaitę ar dvi. Tad neretai, remiantis šia informacija ir atsiliepimais, yra keliaujama po komercinius, gausiai turistų lankomus objektus ir daromos tos pačios klaidos. Bet juk kiekvienas tikras keliautojas trokšta atrasti kažką savo, unikalaus, akies krašteliu bei širdies kertele prisiliesti prie turistinės komercijos “neišpuoštų” vietų žavesio. O juk atvykstama į Kretą vos keletui dienų ir taisyti klaidoms laiko nebelieka. Būtent šiam tikslui jums esame parengę unikalią 20-ies savarankiškų kelionių automobiliu po Kretą kolekciją, kurią rasite čia. Kiekvienas maršrutas yra pateikiamas atskirame Google Maps formato lange (jis veikia kaip GPS navigatorius), kurį palaiko beveik visi išmanieji įrenginiai. Išsamūs objektų aprašymai lietuvių kalba. Maršrutai parengti remiantis daugiau nei 10 metų profesionalia darbo kelionių srityje ir gyvenimo saloje praktika. Taip pat daug konsultuotasi su čia gimusiais ir gyvenančiais žmonėmis, bei analizuotos tūkstančių salos svečių daromos klaidos ir atradimai.

Kiekvienas maršrutas optimaliai yra skirtas vienai dienai, tačiau norime pabrėžti, kad skiriant daugiau laiko objektams (pavyzdžiui ilgesniam pasideginimui paplūdimiuose) vienam maršrutui galite sugaišti ir dvi dienas. Ką jau kalbėti apie Herakliono, Rethimno ir Chanios senamiesčius, kuriems ir savaitės negana. O Richtis ir Sarakinos tarpekliai, Psiloričio viršukalnė, Sfakios regionas, Orthi Amos, Shinaria, Xerokambos, Itanos paplūdimiai, pasislėpę nuo masinio turizmo, Archanes vyno kelias, Chrisi sala… Taip pat atkreipkite dėmesį į maršrutų objektų išdėstymą: per vieną dieną sunkiai pavyktų pilnavertė pažintis su Knoso rūmais, Elafonisi ir Balos paplūdimiais. Šiuo atveju bandymas pasibaigtų sugadinta diena.

Užeikite į http://cretexplore.com/marsrutai-kretoje-google-maps/ 
Atsidariusiame lange pamatysite vieno iš 20-ies maršrutų pavyzdį. Naudotis visais maršrutais gali tik mūsų klientai, todėl jie yra apsaugoti slaptažodžiu. Kiekvienas klientas gauna savo unikalų slaptažodį, kurį atsiunčiame su automobilio nuomos rezervacijos patvirtinimu! Automobilių katalogą rasite čia.
Meniu punkte “Maršrutai Kretoje” įveskite slaptažodį.
Atsidariusiame lange matysite visus 20 maršrutų. Atidžiai perskaitykite jų aprašymus! Kelionės dieną spustelkite pasirinkto maršruto Google Maps langą. Atsidariusiame lange mėlyna kreive yra žymimas maršrutas automobiliu, kitų spalvų kreivės žymi maršruto dalį pėsčiomis ar laivu. Ryškia alyvine spalva žymimi lankytini objektai. Spustelėję juos dažniausiai išvysite objektų nuotraukas.
Mėlynoje kreivėje raskite tašką “A”. Tai pirmasis Jūsų kelionės taškas, iki kurio reikia nuvažiuoti. Ant šio taško palaikykite pirštą, kol atsiras vėliavėlė ir lango apačioje funkcijos važiavimui. Tuomet spustelkite funkciją “Directions” arba “Nuorodos” ir “Start” arba “Pradėti”. Jūs jau kelyje!
Būdami taške “A” tęskite kelionę atlikdami tą pačią procedūrą su tašku “B”, vėliau su “C”, “D” ir taip toliau. Abėcėlės tvarka žymi važiavimo automobiliu eiliškumą (jo rekomenduojame laikytis).

Iškilus klausimams susisiekite su mumis.

KĄ VERTĖTŲ TURĖTI SU SAVIMI KELIAUJANT AUTOMOBILIU PO KRETĄ?

Skaitykite daugiau...

  Būtinai turėkite vairuotojo pažymėjimą ir automobilio nuomos kontraktą. Kontraktas traktuojamas kaip automobilio dokumentas, draudimo polisas ir techninės apžiūros talonas. Nepalikinėkite jo automobilyje.
Grynųjų pinigų. Kretoje, kaip ir daugelyje Europos vietų, teoriškai galima atsiskaityti banko kortele, tačiau dažnai tenka susidurti su situacija, kuomet banko kortelė nepriimama.
Maudymosi reikmenis. Beveik visuose maršrutuose esame pažymėję įspūdingus paplūdimius. Taip pat dažnai praverčia paviršinio nardymo reikmenys – kaukė su vamzdeliu.
Apsaugą nuo saulės. Ypač vasaros mėnesiais saulė Kretoje be galo aktyvi. Galvos apdangalas, apsauginis kremas ir daug geriamo vandens išsaugos Jūsų sveikatą.
Patikimą ir patogią kelioninę avalynę. Geriausiai tiktų lengvi sportiniai bateliai. Venkite visokiausių tapkučių, aukštakulnių ir sandalų su blizgučiais, siaurais dirželiais ir plonais odiniais padais.
Aprangą, dengiančią pečius ir kelius. Religinių objektų lankytojų (tiek vyrų, tiek moterų) graikų ortodoksų vienuoliai ir šventikai prašo rengtis santūriau.
Foto – video įrangą. Nuotraukos ir filmuota medžiaga papildys Jūsų kelionių kolekciją išskirtiniais kadrais.
Galimybę pasikrauti mobilųjį telefoną ar planšetę. Būtinai pasirūpinkite power bank arba usb jungtimi į pridegėją. Google Maps, GPS ir interneto funkcijos išmaniajame įrenginyje naudoja labai daug energijos.

AR KRETOJE SAUGU VAIRUOTI SAVARANKIŠKAI?

Skaitykite daugiau...

 Tikrai taip! Juk ne veltui pats įspūdingiausias, populiariausias ir racionaliausias būdas keliauti po pritrenkiančio grožio „senųjų dievų salą“ yra nuomotu automobiliu. Tačiau verta žinoti, jog 90% Kretos kelių yra siauri ir vingiuoti kalnų keliai. Laikantis saugaus greičio, jokių sunkumų neiškyla. Tačiau pats svarbiausias momentas – automobilio draudimas. Smulkių automobilio pažeidimų gan dažnai pasitaiko. Dėl šios priežasties, visi mūsų automobiliai (išskyrus prabangių automobilių grupę) yra apdrausti pilnu draudimu ir Kasko draudimu su 0% frančize eismo įvykio atveju. Kainos mūsų tinklalapyje yra pateiktos jau su pilnu ir Kasko draudimais. Mums svarbiausia, kad jūsų įspūdžiai būtų patys geriausi. Kretos vairuotojai ramūs, geranoriški, tik ne retai išsiblaškę – stebėkite eismą aplink ir būkite budrūs. Aktyviose turistinėse vietose nepalikite automobilio salone vertingų daiktų ir dokumentų. Nors Kreta laikoma vienu saugiausių Europos regionų, turistinio sezono metu pasitaiko ilgapirščių.

KOKĮ AUTOMOBILĮ RACIONALIAUSIA EKSPLOATUOTI KRETOJE?

Skaitykite daugiau...

 Galime pasiūlyti automobilius įvairiausiems jūsų poreikiams: nuo Hyundai Atos iki Aston Martin ar Ferrari 458. Savo parke Kretoje turime 100 skirtingų modelių ir virš 500 automobilių. Remdamiesi mūsų klientų patirtimi, pastebime, kad mažieji miesto automobiliukai Kretos landšafto sąlygomis nėra pats racionaliausias pasirinkimas. Jų kuro sąnaudos kalnuose siekia 10-13 l/100 km ir bendros dienos išlaidos tampa gana didelėmis, o ir vairavimo komfortas labiau sąlyginis. Ekonomiškam ir kokybiškam savarankiškam keliavimui rekomenduojame naujuosius VW UP, Peugeot 208, Toyota Yaris, VW Polo. O pats racionaliausias pasirinkimas būtų nauji dyzeliniai automobiliai. Dyzelinio variklio sukimo momentas yra tinkamesnis kalnuotose vietovėse ir kuro sąnaudos tesiekia 4-5 l/100 km.

AR SUDĖTINGA KRETOJE ORIENTUOTIS?

Skaitykite daugiau...

 Šiuolaikinių technologijų pagalba tikrai ne. Savo klientams patariame į išmaniuosius telefonus parsisiūsti ypatingai detalią, tikslią ir paprastai valdomą navigacinę programėlę, audio gidą ir 20 įdomiausių maršrutų Kretoje (visa tai rasite čia). Navigacijos funkcija telefone naudoja daug energijos, todėl turėkite galimybę pakrauti telefoną automobilyje. Atkreipkite dėmesį i tai, kad Kretoje nėra vietovardžių standartizacijos. Tos pačios vietovės pavadinimas žemėlapyje, kelio ženkluose ir GPS įrenginiuose neretai skiriasi. Tai truputėlį klaidina pirmosiomis kelionių dienomis, tačiau įgudus sunkumų nebekyla.

AR VISOS DEGALINĖS VEIKIA KASDIEN IR IŠTISĄ PARĄ, IR KOKIOS KURO KAINOS KRETOJE?

Skaitykite daugiau...

 Degalinių Kretoje labai daug, kas 10 – 15 km. Degalinių darbo laikas 9:00 – 21:00 kasdien, išskyrus sekmadieniais. Tik budinčios degalinės veikia ištisą parą. Atvykus į degalinę, kurą užpils degalinės darbuotojas. Jums tereikia pasakyti už kokią pinigų sumą. 2021m. vasaros sezono metu Kretos degalinių vidutinės kuro kainos : Unleaded 95 benzinas – 1,63 €/l, Dyzelinis kuras – 1,34 €/l. Priklausomai nuo vietovės, kuro kaina gali nežymiai skirtis.

AR DIDESNIUOSE MIESTUOSE SUDĖTINGA RASTI VIETĄ, KUR BŪTŲ GALIMA PALIKTI AUTOMOBILĮ?

Skaitykite daugiau...

 Kretoje tiek keliai, tiek automobilių stovėjimas yra nemokami. Tačiau didžiuosiuose miestuose, ar kurortų centruose sudėtinga rasti laisvą nemokamą vietą. Todėl ten rekomenduojame naudotis privačių stovėjimo aikštelių paslaugomis. Mokestį paprastai renka aikštelės darbuotojai, ne automatai. Kainos svyruoja tarp 3-4 eurų pusdieniui.

AR LABAI SVARBU, KUR AŠ PALIEKU AUTOMOBILĮ MIESTO CENTRE?

Skaitykite daugiau...

 Stebėkite ženklus! Nepalikite automobilio draudžiančioje stovėti vietoje, nes prireiks mokėti 100 eurų baudą. Neišmeskite baudos kvito, šią informaciją gaus ir mašinos nuomos kompanija, todėl baudos neišvengstite. Jei baudą apmokėsite artimiausiame pašto skyriuje per 3 dienas, gausite „nuolaidą“ – mokėsite mažesnę baudos sumą.

AR YRA VIETINIŲ EISMO YPATUMŲ?

Skaitykite daugiau...

 Kretoje eismas vyksta dešiniaja kelio puse. Būkite atidūs žiedinėse sankryžose, stebėkite ženklus – judant žiedu ne visada turite pirmumo teisę! Mažuose miesteliuose nepamirškite “kliūties iš dešinės” taisyklės. Stebėkite ženkus, nurodančius eismo kryptį, nes dažnai pasitaiko vienpusio eismo gatvių. Važiuodami kalnų serpantinais laikykitės kuo arčiau dešiniojo kelkraščio ir neskubėkite. Pagal nerašytą taisyklę, magistraliniuose keliuose priimta praleisti jus lenkiantį automobilį, pasitraukiant arčiau šalikelės. Leidžiantis nuo kalno jokiu būdu nejunkite laisvos pavaros – perkais stabdžių sistema. Stabdykite žemesne pavara. Keliuose labai daug motorolerių ir motociklų – prieš darydami bet kokį manevrą, įsitikinkite ar jie jūsų nelenkia tiek iš kairės, tiek iš dešinės.

KAS BUS VIRŠIJUS LEISTINĄ GREITĮ?

Skaitykite daugiau...

 Standartiniai greičio apribojimai saloje – 90km/h magistraliniuose keliuose ir 50km/h miestuose. Daugelyje vietų greitis ribojamas iki 70km/h ar 40km/h. Tai nurodo kelio ženklai. Magistraliniuose keliuose dažnai sutinkami foto radarai.  Apie greičio matuoklius iš anksto įspėja kelio šalikelėje stovintys ženklai. Būkite atidūs – foto radarai turi iki 10km/h toleranciją ir fotografuoja tik nuvažiuojantį automobilį, t.y. iš galo. Jei viršysite leidžiamą greitį, 2 mėnesių bėgyje, Lietuvoje savo adresu, gausite pranešimą, raginantį apmokėti baudą 150-300€. Išsisukti nepavyks.

SU KIEK PROMILIŲ LEISTINA SĖSTI UŽ VAIRO?

Skaitykite daugiau...

 Jei, papūtus į alkotesterį, ekrane pasirodys 0,4 – policininkas jūsų nebaus. Tačiau eismo įvykio metu net ir 0,1 promilės anuliuoja visą draudimą. Primygtinai rekomenduojame nevartoti svaigalų, jei ketinate sėsti už vairo.

AR KRETOJE POLICININKAI GRIEŽTI?

Skaitykite daugiau...

 Tikrai ne. Kad jie jus sustabdytų ar nubaustų, turite piktybiškai ir chuliganiškai pažeidinėti kelių eismo taisykles. Jus sustabdęs policininkas geranoriškai patars ir palinkės geros kelionės. Jei tikrai „užsidirbsite baudą“ – jokiu būdu nebandykite atsipirkti „pakiša“. Tai didžiausias įžeidimas! Kretoje tai netoleruojama.

AR PRIKLAUSO KELIAVIMO KOKYBĖ NUO SAVAITĖS DIENŲ?

Skaitykite daugiau...

 Turistinio sezono metu beveiki visi keliautojui aktualūs objektai dirba kasdien. Savaitgaliais kiek daugiau žmonių paplūdimiuose ir mažiau muziejuose bei istorinėse vietose. Didieji prekybos centrai dirba be išeiginių 9:00- 21:00. Vietiniams gyventojams skirtos specializuotos parduotuvės dirba darbo dienomis iki 14:00 – 15:00, kaip ir banko skyriai, bei valstybinės instancijos. Eismo sąlygos tokios pat visomis savaitės dienomis.

JEI NESILAIKYSIU AUTOMOBILIO NUOMOS SUTARTIES IR VAŽIUOSIU BEKELE, AR NUOMOS KOMPANIJA TAI PASTEBĖS?

Skaitykite daugiau...

 Iš tikrųjų nieko baisaus, jei jūsų maršrute pasitaikys neasfaltuotų kelio ruožų. Vis tik, nereikėtų pamiršti, kad ratų, padangų, kėbulo ir važiuoklės draudimas galioja tik asfaltuotuose keliuose. Išskirtinis atvejis  būtų 12 km kelionė bekele iki Balos paplūdimio. Turistai dažnai ignoruoja uždarytą kelią ir „suplėšo“ automobilio dugną. Toks pasivažinėjimas atsieina labai brangiai (300-600€), kadangi draudimas neasfaltuotame kelyje negalioja. Automobilio nuomos sutartyje yra punktas draudžiantis tokią kelionę, bei numatantis baudą. Nuo 2019 sezono pradžios bus fiksuojami visi automobiliai, ignoravę šią draudimo sąlygą. Šį sprendimą priėmė Kretos automobilių nuomotojų asociacija. Asociacijos darbuotojai nestabdys pravažiuojančių automobilių, tačiau fiksuos pažeidėjus ir duomenis perduos nuomos kompanijoms. Taigi, tokio pasivažinėjimo bus neįmanoma nuslėpti. O ir kratytis 12 km bekele vien dėl poros nuotraukų, mūsų nuomone, neracionalu. Mes siūlome važiuoti iki Kissamos uosto, laivu aplankyti Gramvusos salą ir Balos paplūdimį. Taip jūs išvengsite nemalonumų ir padovanosite sau 100 kartų daugiau puikių įspūdžių bei prisiminimų.

KUR VERTĖTŲ NUKELIAUTI, KĄ APLANKYTI KRETOJE?

Skaitykite daugiau...

 Kreta – viena iš pačių turtingiausių įspūdingais ir garsiais objektais vietų visame Viduržemio jūros regione. Čia galima aplankyti net 400 laukinių arba ypač žinomų paplūdimių, 200 tarpeklių, sienomis remiančių dangų. Kalnų viršūnes, siekiančias 2400m aukštį, vienus įspūdingiausių kalnų serpantinų Europoje. Archaines tradicijas bei tipinę achitektūrą išsaugojusius kaimus, visų istorinių laikmečių įsikūnijimu tapusius miestų senamiesčius, antikos legendomis apipintas vietas, pirmosios Europos civilizacijos palikimo archeologines teritorijas, viduramžių tvirtoves, vienus reikšmingiausių Europos muziejų. Vandens parkus, geriausias Graikijos tavernas, alyvmedžių ir vynuogynų plantacijas… Vienų atostogų maža. Todėl, bičiuli, patariame neeikvoti brangaus atostogų laiko mirkant savo mylimuosius chloro baseine su „all inclusive“ plastmasine  stikline rankoje. Dovanojame jums unikalią 20-ties maršrutų Kretoje kolekciją Google Maps formate su įdomių vietų aprašymu (visa tai rasite čia).

Kelionės į Kretą

0
EnglishPolandLithuaniaRussia
error: Content is protected !!